Elektrėnuose įžymusis Pažaislio muzikos festivalis

Liepos  16 d., sekmadienį po šv. Mišių, 11 val., Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos, kankinių karalienės bažnyčioje, Pažaislio muzikos festivalis pirmą kartą atkeliaus į Elektrėnus. Klausytojai galės mėgautis nemokamu tęstinio projekto „Skambančios  istorijos“ koncertu –  Elektrėnų bažnyčios vargonus išraiškingai prakalbins tikras savosios srities meistras, karilionierius ir vargonininkas, svečias iš Nyderlandų Gijsbert Kok.

Su specialiai parengta programa į Lietuvą atvykstantis G. Kok grojimą vargonais, bažnytinę muziką ir improvizaciją studijavo Hagos karališkoje konservatorijoje. Kariliono studijas jis baigė Nyderlandų kariliono mokykloje ‑ vienintelėje tokio tipo įstaigoje visoje Nyderlandų karalystėje. Atlikėją lydėjo sėkmė ne viename kariljonierių konkurse. Šiuo metu jis yra Hagos, Scheveningeno ir Voorschoteno miestų kariljonierius, taip pat dėsto improvizaciją bei muzikos teoriją. Atlikėjas aktyviai koncertuoja, grodamas tiek vargonais, tiek karilionu, yra išleidęs keletą grojimui karilionu pritaikytų muzikos kūrinių albumų.

Pažaislio muzikos festivalio klausytojams skirtuose koncertuose skambės įvairių epochų originalūs kūriniai varpams ir vargonams bei jų aranžuotės. Maestro karilionu gros liepos 14 dieną Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje, liepos 15 dieną Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje Kaune, o liepos 16 dieną Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje. http://pazaislis.lt/programa/

Elektrėnai vienas iš šio įžymaus festivalio miestas.

Linkime prasmingų šv. Mišių ir gražių įspūdžių po jų.

Download (PDF, 4.3MB)

 

                                                                                                                                                                             EMM direktorius Evaldas Petkevičius

Apdovanoti savivaldybės „Metų žmonės“

Jeigu į vieną renginį susirinktų visi per 15 metų apdovanoti savivaldybės „Metų žmonės“, jie užimtų daugiau nei pusę Elektrėnų kultūros centro salės.

Kiekvienais metais apdovanojami vis kiti darbštūs ir pagal gyventojų siūlymus bei sudarytos komisijos sprendimus to apdovanojimo nusipelnę žmonės. Kai kurie per tuos 15 metų apdovanoti ir po du kartus, tarp tokių ir Elektrėnų meno mokyklos mokytoja Ona Navickienė už nuopelnus švietimo srityje 2009 m. ir 2016 m.. Šių metų sausio 20 dieną nominacijų ir pastrėvietės tautodailininkės, Elektrėnų meno mokyklos dailės mokytojos Rasos Rakauskienės specialiai sukurtų „Elektrėnų žiburio“ statulėlių paimti į sceną kilo 13 savivaldybės gyventojų. Pasiūlytų, pasak komisijos pirmininkės Vaidos Davidavičienės, buvo 60. Kiekvieną nominuotąjį pasveikino ir apdovanojo Seimo nariai Laimutė Matkevičienė bei Jonas Liesys. Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas savo seniūnijos nominantus dar apdovanojo specialiais prizais – laikrodžiais.

Į „Metų žmonių“ apdovanojimo renginį, kaip įprasta, žmonių susirenka daugiau nei gali tilpti salėje. Vieni į renginį ateina pasiklausyti gero koncerto ir pasidomėti, kokie savivaldybės žmonės darbščiausi. Kiti ateina sveikinti apdovanotų artimųjų. Šiam renginiui suorganizuoti Elektrėnų kultūros centro darbuotojai skiria daug išmonės ir darbo. Scena buvo tapusi pieva, kurioje žydėjo trylikos lapų ramunė. Vedėjai iš ramunės būrė, kas kokios nominacijos nusipelnė. Toje pievoje savivaldybės vadovai – meras Kęstutis Vaitukaitis ir administracijos direktorius Virgilijus Pruskas – teikė apdovanojimus. Kiekvienam apdovanotajam garsūs šalies ir savivaldybės atlikėjai dovanojo po meninį kūrinį.

Pirmoji į sceną buvo pakviesta Elektrėnų meno mokyklos mokytoja Ona Navickienė, kuri nominuota už nuopelnus švietimo srityje. Mokytoja su mokiniais 2016 metais dalyvavo keturiuose tarptautiniuose jaunųjų pianistų konkursuose, šešiuose respublikiniuose konkursuose. Jos mokinė Vakarė Viktoravičiūtė tapo vieno konkurso laureate, o kitame laimėjo Grand Prix.

1

2

Koncertas „Muzikinės kelionės“

2017 m. sausio 18 d., vyko koncertas „Muzikinės kelionės“

 

Keliautojai:

Remigijus Endriukaitis (aktorius)

Fausta Drulytė (fleita)

 

KAUNO FORTEPIJONINIS TRIO
Lina Krėpštaitė (fortepijonas)

Indrė Andruškevičiūtė (smuikas)
Asta Krištaponienė (violončelė)
Šis teatralizuotas koncertas, kurio metu buvo svarstoma ne tik apie muzikines, bet ir vidines žmogaus minčių keliones, skirtas visai šeimai. Muzikinės kelionės metu skambėjo žymaus Kanados kompozitoriaus Victoro Davies ciklas „Kontinentai“, grįstas įvairių šalių tautinėmis melodijomis. Kūrinys kupinas įvairiausių išraiškos priemonių: keturi instrumentalistai ne tik grojo, bet ir niūniavo, rečitavo, plojo, trypė kojomis, prakalbino įvairiausius mušamuosius instrumentus. Čia galima buvo išgirsti indų klasikinės muzikos pagrindą sudarančių rágų garsaeilius, šokio siautulin įsukančias airių džigas, uždegančius Afrikos ir Karibų jūros regionų ritmus, Australijos aborigenų melodijas ir kanadiečių liaudies dainas. Šešios ciklo dalys tiek pavadinimais, tiek muzika atspindi paros laikus ir nuotaikas: Aušra, Rytas, Vidudienis, Popietė, Vakaras, Naktis. Muzikinės kelionės kompasu tapo Keliautojo figūra – aktorius, pasitelkęs pagalbon spalvingą gaublį, vedė klausytojus iš vieno kontinento į kitą, pasakojo apie skirtingas šalis, sekė tų kraštų pasakas bei legendas.

1

2

3