Apdovanoti savivaldybės „Metų žmonės“

Jeigu į vieną renginį susirinktų visi per 15 metų apdovanoti savivaldybės „Metų žmonės“, jie užimtų daugiau nei pusę Elektrėnų kultūros centro salės.

Kiekvienais metais apdovanojami vis kiti darbštūs ir pagal gyventojų siūlymus bei sudarytos komisijos sprendimus to apdovanojimo nusipelnę žmonės. Kai kurie per tuos 15 metų apdovanoti ir po du kartus, tarp tokių ir Elektrėnų meno mokyklos mokytoja Ona Navickienė už nuopelnus švietimo srityje 2009 m. ir 2016 m.. Šių metų sausio 20 dieną nominacijų ir pastrėvietės tautodailininkės, Elektrėnų meno mokyklos dailės mokytojos Rasos Rakauskienės specialiai sukurtų „Elektrėnų žiburio“ statulėlių paimti į sceną kilo 13 savivaldybės gyventojų. Pasiūlytų, pasak komisijos pirmininkės Vaidos Davidavičienės, buvo 60. Kiekvieną nominuotąjį pasveikino ir apdovanojo Seimo nariai Laimutė Matkevičienė bei Jonas Liesys. Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas savo seniūnijos nominantus dar apdovanojo specialiais prizais – laikrodžiais.

Į „Metų žmonių“ apdovanojimo renginį, kaip įprasta, žmonių susirenka daugiau nei gali tilpti salėje. Vieni į renginį ateina pasiklausyti gero koncerto ir pasidomėti, kokie savivaldybės žmonės darbščiausi. Kiti ateina sveikinti apdovanotų artimųjų. Šiam renginiui suorganizuoti Elektrėnų kultūros centro darbuotojai skiria daug išmonės ir darbo. Scena buvo tapusi pieva, kurioje žydėjo trylikos lapų ramunė. Vedėjai iš ramunės būrė, kas kokios nominacijos nusipelnė. Toje pievoje savivaldybės vadovai – meras Kęstutis Vaitukaitis ir administracijos direktorius Virgilijus Pruskas – teikė apdovanojimus. Kiekvienam apdovanotajam garsūs šalies ir savivaldybės atlikėjai dovanojo po meninį kūrinį.

Pirmoji į sceną buvo pakviesta Elektrėnų meno mokyklos mokytoja Ona Navickienė, kuri nominuota už nuopelnus švietimo srityje. Mokytoja su mokiniais 2016 metais dalyvavo keturiuose tarptautiniuose jaunųjų pianistų konkursuose, šešiuose respublikiniuose konkursuose. Jos mokinė Vakarė Viktoravičiūtė tapo vieno konkurso laureate, o kitame laimėjo Grand Prix.

1

2

Koncertas „Muzikinės kelionės“

2017 m. sausio 18 d., vyko koncertas „Muzikinės kelionės“

 

Keliautojai:

Remigijus Endriukaitis (aktorius)

Fausta Drulytė (fleita)

 

KAUNO FORTEPIJONINIS TRIO
Lina Krėpštaitė (fortepijonas)

Indrė Andruškevičiūtė (smuikas)
Asta Krištaponienė (violončelė)
Šis teatralizuotas koncertas, kurio metu buvo svarstoma ne tik apie muzikines, bet ir vidines žmogaus minčių keliones, skirtas visai šeimai. Muzikinės kelionės metu skambėjo žymaus Kanados kompozitoriaus Victoro Davies ciklas „Kontinentai“, grįstas įvairių šalių tautinėmis melodijomis. Kūrinys kupinas įvairiausių išraiškos priemonių: keturi instrumentalistai ne tik grojo, bet ir niūniavo, rečitavo, plojo, trypė kojomis, prakalbino įvairiausius mušamuosius instrumentus. Čia galima buvo išgirsti indų klasikinės muzikos pagrindą sudarančių rágų garsaeilius, šokio siautulin įsukančias airių džigas, uždegančius Afrikos ir Karibų jūros regionų ritmus, Australijos aborigenų melodijas ir kanadiečių liaudies dainas. Šešios ciklo dalys tiek pavadinimais, tiek muzika atspindi paros laikus ir nuotaikas: Aušra, Rytas, Vidudienis, Popietė, Vakaras, Naktis. Muzikinės kelionės kompasu tapo Keliautojo figūra – aktorius, pasitelkęs pagalbon spalvingą gaublį, vedė klausytojus iš vieno kontinento į kitą, pasakojo apie skirtingas šalis, sekė tų kraštų pasakas bei legendas.

1

2

3

KONKURSAS ,,LINKSMOJI POLKUTĖ 2017”

RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ ATLIKĖJŲ KONKURSAS ,,LINKSMOJI POLKUTĖ 2017” DAUGUOSE

 

Sausio 18 d. Alytaus r. meno ir sporto mokykloje įvyko VI – asis respublikinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Linksmoji polkutė 2017“. Jį organizavo Alytaus r. meno ir sporto mokykla. Čia skambėjo įvairių tautų: suomių, rusų, čekų bei lietuvių smagios polkutės.

Mūsų mokyklą atstovavo jaunieji muzikantai. Solistų kategorijoje: Jonas Baublys akordeono specialybės II klasės mokinys (mokytoja Auksuolė Merkienė) ir Rūta Janonytė akordeono specialybės V klasės mokinė (mokytoja Jovita Janavičiūtė) atlikę savo programą, buvo įvertinti konkurso diplomantų vardu. Ansamblių kategorijoje, kartu su ansambliais iš Alytaus miesto ir Alytaus  raj. Pivašiūnų gimnazijos dalyvavo ir mokytojos Rimos Gritienės vadovaujama instrumentinė kapelija, kurioje grojo: Mantas Sabonis (smuikas), Domantas Sereika (akordeonas), Justinas Sereika (basetlė) ir Gustas Likatavičius (būgnai). Šioje kategorijoje taip pat grojo ir  mokyklos akordeonistų trio: Marius Bauras, Justinas Sereika (mokytoja Auksuolė Merkienė) ir Livija Zakarevičiūtė (mokytoja Kristina Dabravolskaitė). Pertraukos metu, kol komisija skaičiavo balus, konkurso dalyviai turėjo įdomų edukacinį užsiėmimą dailės skyriuje: ,,Tapyba ant vandens polkos ritmu“. Visi konkursantai buvo apdovanoti saldžiosiomis dovanėlėmis, o nugalėtojai diplomantų ir laureatų diplomais. Kapelija tapo diplomantais, o akordeonistų trio atlikę A. Gradecko aranžuotą senovinę polką ,,Drugelis” komisijos sprendimu tapo laureatais. Jiems įteiktas laureato diplomas ir skanus, didelis šakotis.

Elektrėnų meno mokyklos

vyr. mokytoja Auksuolė Merkienė

1

2

3

Paroda „Gyvoji istorija“

2017 m. sausio 13 dieną Elektrėnų meno mokykloje eksponuota dailės skyriaus mokinių kūrybos darbų paroda „Gyvoji istorija“, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Sausio 13 – oji ypatinga diena ir tautos, ir kiekvieno mūsų gyvenime. Tą šaltą, speiguotą dieną visam pasauliui buvo įrodyta, kad nieko nėra brangesnio už Laisvę. Prieš stiprią ir brutalią sistemą stojo visi Lietuvos žmonės, kurių ginklas buvo Tėvynės meilė, ryžtas nugalėti, malda, daina ir laisvės siekis. Prisijungdami prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, dailės skyriaus pagrindinio ugdymo klasių mokiniai, prisimindami ir pagerbdami žuvusiuosius bei nukentėjusiuosius per kruvinuosius 1991 m. įvykius, eksponavo kūrybinių darbų parodą.

Sausio 13 – osios atminimas įpareigoja įsipareigoti Laisvei.

Dailės mokytoja ir parodos kuratorė Gitana Mataitienė.

Untitled-1

VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ PIEŠINIŲ KONKURSAS „APŠERKŠNIJĘ MŪSŲ ŽIEMOS“

Baigėsi menų studijos „Linksmos spalvos“ ir Vilniaus MSCB vaikų bibliotekos „Saulutė“ organizuotas KETVIRTASIS RESPUBLIKINIS VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ PIEŠINIŲ KONKURSAS „APŠERKŠNIJĘ MŪSŲ ŽIEMOS“. Organizatoriai džiaugėsi sulaukę didelio susidomėjimo ir nuostabių piešinių. Konkurso komisija rimtai padirbėjo, išrinko pačius gražiausius, įdomiausius darbus ir paskelbė laureatų sąrašą.

Tema: EILĖRAŠČIŲ, PASAKŲ IR KNYGŲ APIE ŽIEMĄ ILIUSTRAVIMAS.

10-12 metų amžiaus grupėje atrinkti ir apdovanoti mūsų mokyklos mokinių piešiniai:
Pirma vieta už kūrybinį darbą „Du broliai“ skirta ORESTUI GUDONIUI (10 m.) dailės skyriaus pagrindinio ugdymo I klasės mokiniui.

Trečia vieta už kūrybinį darbą „Katino pasakos“ skirta GRETAI JUNEVIČIŪTEI (12 m.) dailės skyriaus pagrindinio ugdymo II klasės mokinei.

Mokinius konkursui paruošė dailės mokytoja Gitana Mataitienė.

2017 m. sausio 6 dieną Vilniaus UP vyko iškilmingas IV Respublikinio vaikų ir moksleivių piešinių konkurso „Apšerkšniję mūsų žiemos“ parodos atidarymo ir laureatų apdovanojimo renginys.

Konkurse dalyvavo ir kiti mūsų mokyklos mokiniai: Liepa Paulionytė, Meilita Vaitiukevičiūtė, Raminta Balčiūnaitė, Viktorija Aleinikovaitė, Patricija Muravjova, Erikas Važnevičius, Aironas Žitkus (mokyt. G. Mataitienė), Kotryna Balnytė, Austėja Dalangauskaitė (mokyt. J. Davidavičienė).

1

2