Koncertas – susitikimas su kompozitoriumi Valdu Stanaičiu

Kiekvienais metais, lapkričio pabaigoje, Elektrėnų meno mokykloje vykdomas tęstinis projektas „Koncertas – susitikimas su kompozitoriumi“, jo organizatorė mokytoja Ona Navickienė. Mūsų mokykloje jau yra apsilankę tokie įžymūs Lietuvos kompozitoriai, kaip V. Bagdonas, L. Povilaitis, A. Šenderovas, K. Vasiliauskaitė ir daugybė kitų Lietuvos žinomų kompozitorių. Šiais metais nusprendėme toli nesidairyti ir susipažinti su mūsų kolegos mokytojo ir kompozitoriaus Valdo Stanaičio kūryba. Valdas jau daug metų dirba mūsų mokykloje, moko vaikučius pūsti varinius pučiamuosius instrumentus, kai pritrūksta repertuaro, pats jiems kuria muziką. Kompoziciją jis studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kompozitoriaus Osvaldo Balakausko klasėje. Valdo kūryba yra labai savita, originali, pasižyminti lietuviško folkloro panaudojimu, dažnai variaciniu vystymo principu. Iš kiekvieno kūrinėlio trykšta nuoširdumas, lyrika. Jo kūryba yra artima vaikų pasauliui, jų mąstymui. Kaip sakė pats kompozitorius, daugeliui kūrinių pavadinimus sugalvojo jo sūnus.

Šių metų lapkričio 15 d. vykusiame koncerte buvo atliekami kompozitoriaus Valdo Stanaičio kūriniai. Skambėjo kūriniai fortepijonui, kuriuos atkliko Auksė Gytautė Četyrkovskytė 3 kl. (mokyt. Rasa Hopenienė), Emilija Kuodzevičiūtė 4 kl. (mokyt. Ona Navickienė), Abigailė Šport 4 kl. (mokyt. Lauryna Lankutytė), Mija Čižiūtė 4 kl. (mokyt. Daiva Niccolini), Kajus Girsa 5 kl. (mokyt. Vilma Gumbienė), Augustas Batisa 4 kl. (mokyt. Daiva Niccolini). Ypatingai įdomiai ir spalvingai kompozitoriaus kūrinius „Išleido leido“ ir „Sutemų drugys“ atliko mūsų mokyklos mokytoja Lauryna Lankutytė. Koncerte griežė ir styginių specialybės mokiniai: Ūla Rudė 2 kl. (mokyt. Georgijus Rancevas), Rusnė Petraitytė 4 kl. (mokyt. Rima Gritienė), Viktorija Kononova 5 kl. (mokyt. Georgijus Rancevas). Mokytoja Rima Gritienė solo atliko Valdo Stanaičio kūrinį „Šią naktelę per naktelę“. Kompozitorius buvo dėkingas už įdomią šio kūrinio interpretaciją, nes pirmą kartą išgirdo atliekant jį smuiku. Kompozitorius Valdas Stanaitis yra pūtikas, vadovauja mokyklos pučiamųjų orkestrui, todėl nestebina, kad koncerte dalyvavo mokiniai grojantys pučiamaisiais instrumentais. Nuoširdžiai ir spalvingai kūrinius atliko trimitininkas Dovydas Januškevičius 3 kl. (mokyt. Andrius Stankevičius), dviejų vyrukų, pučiančių eufonijas, Damyro Apanavičiaus 3 kl. ir Lino Jasnausko 3 kl. ansamblis atliko kūrinį „Kalėdų belaukiant“ (mokyt. Valdas Stanaitis), puikiai pasirodė trimitininkas Julius Dalibagas 7 kl. (mokyt. Andrius Stankevičius) ir saksofonininkas Kristupas Linkus 7 kl. (mokyt. Olegas Maksimec).

Styginių ir pučiamųjų specialybės mokiniams akompanavo Ana Tretjakova ir Laura Atkočiūnienė. Koncertą organizavo mokytojos Ona Navickienė ir Rasa Hopenienė. Šiltai ir nuoširdžiai koncertą vedė mokyt. Vilma Gumbienė. Šis koncertas – susitikimas padovanojo daug šiltų akimirkų, nuostabių melodijų, nelauktų ir puikių interpretacijų. Daugelis kūrinių buvo atlikti pirmą kartą, kompozitorius džiaugėsi visomis premjeromis, sveikino mokinius, puikiai atlikusius jo kūrinius. Mokiniai ir mokytojai buvo dosniai apdovanoti kompozitoriaus dovanėlėmis ir Elektrėnų meno mokyklos direktoriaus Evaldo Petkevičiaus padėkomis su kompozitoriaus autografu. Lauksime naujų metų ir susitikimų su kitomis įžymybėmis.

Elektrėnų meno mokyklos mokytoja metodininkė Ona Navickienė

« 1 6 »