Minsko mergaičių choras “Vetryk” Elektrėnuose

Ketvirtą Advento sekmadienį (2014-12-21) Elektrėnų Marijos Kankinių Karalienės Bažnyčioje po 10 val. Šv. Mišių sakralinės muzikos koncertą mums dovanos
MINSKO MENO MOKYKLOS MERGAIČIŲ CHORAS „Vetryk“ (Baltarusija), vadovė Vera Dobrovolskaja.

Choras „Vetryk“ buvo įkurtas 1982 metais. Jame dainuoja 11-16 metų amžiaus mergaitės. Choro repertuare skamba sakralinės ir klasikinės muzikos pavyzdžiai, liaudies dainos, pop muzika. Baltarusijos kompozitorių muzikos kūriniai užima ypatingą vietą choro programoje. „Vetryk“ choras bendradarbiauja su Baltarusijos menininkų sąjunga. Per savo gyvavimo istoriją „Vetryk“ choras koncertavo Baltarusijoje, Rusijoje, Latvijoje, Estijoje. Dalyvavo tarptautiniuose konkursuose: „Silver Bells“ Daugpilyje, (Latvija, 2009 m. ir 2011 m.). Tarptautinis konkursas – festivalis „Akademija“ Sankt Peterburge (Rusija, 2013 m.), VII Akademinio dainavimo konkurse Kohtla-Järvėje, (Estija, 2012 m.). Atsižvelgiant į paskutinių konkursų rezultatus „Vetryk“ choras ir jo solistai buvo apdovanoti Prezidento talentingo jaunimo specialiojo rėmimo fondo prizais.
Choras „Vetryk“ atvyko į Lietuvą dalyvauti XXII tarptautiniame chorų sakralinės, adventinės ir kalėdinės muzikos festivalyje – konkurse „Cantate Domino“ kuris vyks 2014 m. gruodžio 18-21 dienomis Kaune. Festivalyje dalyvaus chorai iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos. Jo metu, chorams suteikiama galimybė pasirodyti geriausiose Kauno miesto koncertinėse salėse, gražiausiose bažnyčiose ir vienuolynuose, su ypatinga akustika ir istorija. Pavyko susitarti su festivalio organizatoriumi ir meno vadovu Rolandu Daugėla, kad į renginio programą būtų įtrauktas choro pasirodymas mūsų Bažnyčioje. Atėję į Šv. Mišias galėsime pasimėgauti kultūrine šio festivalio atmosfera. Choro pasirodymas suteiks mums daug gražių išgyvenimų. Tik būdami kartu, patirsime gražiausias muzikos ir draugystės akimirkas sakralinėje aplinkoje.
Svetingai sutikime svečius, mūsų kaimynus, nes choristai nekantraudami jau laukia susitikimo su mumis!

Elektrėnų meno mokyklos direktorius
Evaldas Petkevičius