Baroko dailės, muzikos ir šokio projekto vaikams „Netaisyklingas perlas“ renginys

Spalio 27 d. Elektrėnų meno mokykloje vyko baroko dailės, muzikos ir šokio projekto vaikams „Netaisyklingas perlas“ vienas iš renginių. Šis edukacinis projektas buvo skirtas, Elektrėnų, Kaišiadorių ir Vievio meno mokyklų mokiniams, mokytojams, Paparčių miestelio dienos centrą lankantiems vaikams bei visiems klausytojams, besidomintiems senovine muzika. Mokykloje viešėjo tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ meno vadovas Rodrigo Calveyra bei šokių mokytoja Renata Dubinskaitė. Kartu su Elektrėnų ir Vievio meno mokyklos mokiniais ir mokytojais jie pasidalijo savo žiniomis apie istoriškai pagrįstą baroko šokių muzikos interpretaciją – šokio žingsnių diktuojamus muzikos tempus, ritminius akcentus, charakterį. Jaunieji pianistai pirmą sykį savo paruoštus barokinio stiliaus kūrinius galėjo pagroti ne moderniuoju fortepijonu, o klavesinu – instrumentu, kuriam šie kūriniai ir buvo parašyti. Mūsų mokyklos mokiniai: Armandas Čižius, Diana Viktorija Kartenė, Elzė Baranauskaitė (mokinių mokytoja Rasa Hopenienė) paruošė šiam seminarui senovinį baroko šokį – menuetą.. Rodrigo siūlė kiekvienam mokiniui pabandyti atlikti kūrinį taip, kaip jis būtų skambėjęs prieš daugelį metų.
Spalio 30 d. finaliniame projekto renginyje skambėjo įvairūs baroko laikų šokiai, atliekami garsaus išilginės fleitos atlikėjo Rodrigo Calveyros, klavesinininkės Vaivos Eidukaitytės – Storastienės.
Projekto renginyje eksponuota dailės skyriaus mokinių paroda. Jaunieji dailininkai greta Apanavičiūtė, Emilija Burnaševa, Marta Ramanauskaitė, Miglė Stankevičiūtė, Aironas Žitkus, Beatričė Purytė, Kotryna Balnytė, Erika Mikalajūnaitė, greta Janušauskaitė, Emilija Račkauskaitė nuo rugpjūčio mėnesio vykdė ypatingą užduotį – tapė barokinį Dievo Motinos paveikslą barokinei Paparčių vienuolyno koplyčiai pagal ten anksčiau kabėjusio istorinio paveikslo aprašymą ir išmatavimus. Vienas iš parodoje eksponuotų darbų bus išrinktas ir pakabintas koplyčioje vietoje prarasto originalaus paveikslo. Mokiniai kūrybinius darbus atliko keliomis technikomis, laikantis barokinės dailės kanonų. XIII a. Lietuvos architektūros ir dailės laikotarpio istoriją mokiniams padėjo analizuoti ir perteikti savo kūrybiniuose darbuose dailės mokytojos Gitana Mataitienė ir Julija Davidavičienė. Šiuo metu paroda eksponuojama Paparčių kaimo bendruomenės salėje.
Renginio šiltą atmosferą padėjo kurti ir Kaišiadorių kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Žilvita“, kuris su mokytoja Renata paruošė du senovinius šokius: sarabandą ir menuetą. Skambant senovinei muzikai bei matant šokėjus šokančius menuetą, nusikėlėme į laikus, kai nebuvo elektros, kompiuterių, mašinų……
Pabaigoje prie apskrito stalo visų laukė vaišės, kurias ruošė projekto kuratorė Audronė Neniškienė.

Elektrėnų meno mokyklos
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Rasa Hopenienė ir mokytoja
Gitana Mataitienė

20161027_174723

d-v-kartene-su-r-c

e-baranauskaite

rodrigo-c